B energiamärgis

Vabariigi valitsuse määrusega «Energiatõhususe miinimumnõuded» on kehtestatud miinimumnõuded hoonete energiatõhususele. Vastavalt hoone energiakulule väljastatakse energiamärgis vahemikus vahemikus A klassist H klassini. A klass tähistab väikseimat energiakulu, tähestikus järgnevad tähed aga järjest suuremat kulu energia kasutamisele ja sealt tulenevalt ka järjest suuremat rahalist kulu hoone kütmisele.

Kuna ka rahaline kulu küttele on otseselt seotud energiamärgisega ja inimesed on järjest rohkem teadlikud ning nõudlikumad, panustavad kinnisvaraarendajad üha enam uute elamute energiasäästlikkusse. Uute ehitatavate eluhoonete energiaklass peab määruste järgi olema täna vähemalt C.

B klassi hoonete aastane summaarne energiakulu korterite ühe ruutmeetri kohta peaks jääma vahemikku 101–120 kilovatt-tundi.

  • Kvissentali Kodudele on väljastatud energiamärgis B, mille saavutamiseks on projekteeritud:
  • Energiatõhusust tagavad arhitektuursed lahendused
  • Soojusvahetiga korteri põhine sundventilatsioonisüsteem. See tähendab, et ruumide ventileerimiseks võetakse väljasuunatavast õhust taaskasutusse osaliselt soojusenergiat sissepuhutava õhu soojendamiseks.
  • Kolmekordsed pakettaknad
  • Igal korteril on iseseisev gaasikatel
  • Elamute katustele paigaldatakse päikesepaneelid, mis toodavad energiat
  • Eluruumide seinte soojusisolatsioonina kasutatakse 150 mm SPU materjali

Loe lisaks: https://www.energia.ee/et/kodu-mudel

 

VÕTKE ÜHENDUST:

Kristo Kivisalu

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 5373 3475
 

VÕTKE ÜHENDUST:

Kaarel Kiidron

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 553 7223


Kodu aitab osta Swedbank

Pakkumise saamiseks kasuta koodi DOMUS ja Sind teenindatakse eelisjärjekorras.

Lähemalt

Finantsteenuseid pakub Swedbank AS.
Tutvu tingimustega www.swedbank.ee ja pea nõu.

Telefon: 613 1324

swedbank logo